PASHA DE CARTIER

Od svého vzniku v 80. letech představovaly hodinky Pasha určitý symbol úspěchu přímo spojený s jejich extrovertním silným designem a grafickou nekonvenčností. Nový model je odvážnější než kdy dříve a souzní se současnou generací výjimečných osobností, které za svůj úspěch vděčí odlišnosti, kreativitě a multidisciplinárnímu talentu. Maisie Williams, Troye Sivan, Willow Smith, Rami Malek a Jackson Wang v celosvětové kampani pro uvedení hodinek Pasha de Cartier představují jedinečné schopnosti překonávat zažité předsudky a vytvářet nové, neobvyklé cesty k dosažení úspěchu. Všech pět autentických příběhů v kampani zachytil newyorský fotograf Craig McDean.

1 WSPA0013 Cartier Maisie Williams Pasha de Cartier | Hodinky PASHA DE CARTIER 4

Maisie Williams

1 WSPA0013 Cartier Willow Smith Pasha de Cartier | Hodinky PASHA DE CARTIER 6

Willow Smith

1 WSPA0009 Cartier Jackson Wang Pasha de Cartier | Hodinky PASHA DE CARTIER 8

Jackson Wang

1 WSPA0009 Cartier Rami Malek Pasha de Cartier | Hodinky PASHA DE CARTIER 10

Rami Malek

1 WSPA0009 Cartier Troye Sivan Pasha de Cartier | Hodinky PASHA DE CARTIER 12

Troye Sivan

EXTROVERTNÍ A UNISEXOVÉ HODINKY PASHA DE CARTIER
Původ hodinek s výraznými liniemi, mřížkou nad sklíčkem, arabskými číslicemi a krytem přes korunku sahá do archivů značky Cartier a její historie datující se do roku 1943. Právě model vyrobený na zakázku pro pašu z Marrakéše, milovníka vysokého hodinářství a celoživotního zákazníka Louise Cartiera, se o čtyřicet let později stal inspirací pro vznik hodinek Pasha de Cartier v roce 1985. Neobvyklý rozměr pouzdra, korunka na řetízku a extrovertní design byly ruku v ruce s hédonismem doby – vnést potěšení do svého života, ukázat radost a být viděn. To krystalizovalo úspěch celé generace. Brzy po svém uvedení získaly hodinky na popularitě u soudobých trendsetterů. Původně oceňované zejména muži, ženy si je velmi rychle oblíbily pro energii, která z nich vyzařovala. Populární módní redaktoři si je zamilovali a hodinky Pasha se objevovaly se na titulních stranách dámských časopisů, často fotografované na manžetách košil – ultra moderní a ultra viditelné. Ženy si rychle adaptovaly výrazné kódy hodinek, které podtrhovaly jejich touhu po emancipaci. Stávaly se úspěšnými a chtěly, aby to bylo vidět.

OEPv RKQ kopie | Hodinky PASHA DE CARTIER 14

To vše byl důvod, proč se hodinky Pasha staly ikonou ihned po svém vzniku a inspirovaly Cartier pro vyrobení řady variací: od modelu Pasha C z roku 1995, který byl poprvé vyroben z oceli, přes šperkové a ryze ženské hodinky Pasha 32 z roku 1998 ze zlata osazeného diamanty, až po model Pasha 42 s většími rozměry pouzdra v roce 2005, či model Miss Pasha z roku 2009 přinášející mini verzi se subtilními rozměry a barevností.

Cartier Pasha de Cartier moods 3 | Hodinky PASHA DE CARTIER 16

PASHA DE CARTIER V ROCE 2020 – SOFISTIKOVANĚJŠÍ NEŽ KDYKOLIV PŘEDTÍM
Věrná svému originálu, avšak v mnoha směrech daleko sofistikovanější, nová kolekce Pasha de Cartier představená v letošním roce přináší vysoce propracované hodinky jak z pohledu hodinářských funkcí, tak designových detailů, kombinované tak, aby posílily a maximalizovaly ergonomický vzhled hodinek. Kolekce je k dispozici ve variantách z oceli, žlutého zlata, růžového zlata či osazená diamanty a zahrnuje také šperkové modely a modely vysokého hodinářství se skeletonovými verzemi.

Jeden z klíčových prvků hodinek Pasha je zdobná ochrana korunky uchycená na řetízku, která je na nových modelech vylepšená a ozdobená vroubkováním a kabošonem safíru nebo modrého spinelu. Novinkou je možnost personalizace pomocí gravírování iniciál pod výklopnou patentku řetízku korunky, kde rytina zůstává ukryta dokud není řetízek odšroubován. Ocelový či zlatý náramek může být snadno vyměněn za kožený řemínek pomocí patentovaného inovativního systému QuickSwitch, který pro výměnu vyžaduje pouhé stlačení neviditelného mechanismu zabudovaného do hodinek. Variabilita a možnost přizpůsobení hodinek různým situacím dle barvy a zvoleného materiálu řemínku jsou odpovědí na požadavky současného životního stylu. Také přizpůsobení délky kovového náramku je díky patentovanému systému SmartLink snadné a může být během několika sekund upraveno. Hodinky jsou vybaveny safírovým sklíčkem na přední i zadní straně hodinek, kde sklíčko odhaluje in-house vyráběný automatický kalibr 1847 MC odolný vůči magnetickému poli a vodě (vodotěsnost 10 ATM / 10 BAR).

Hodinky Pasha de Cartier jsou k dostání ve velikostech 35 mm a 41 mm v oceli, zlatě, s diamanty a ve skeletonových verzích.

HUBLOT VE SVÉ RODINĚ VÍTÁ JAKUBA STRACHA

EVERYBODY LISTEN. HUBLOT VE SVÉ RODINĚ VÍTÁ JAKUBA STRACHA ALIAS DJ NOBODYLISTEN Hublot mezi přátele své značky vítá další slavné české jméno. Po úspěšné spolupráci s tenistkou Karolínou Plíškovou a Ivanou Mentlovou se ambasadorem švýcarského brandu stává další...

Hodinky Hublot Spirit of Big Bang Sang Bleu

Hublot Spirit of Big Bang Sang Bleu Již sedmým rokem a třetím modelem hodinek Spirit of Big Bang Sang Bleu potvrzují své pokračovaní ve spolupráci značka Hublot a Maxime Plescia-Büchi. Stejně jako jeho tetování vytvářejí novou identitu, odhalují nové tvary a nové...

Cartier představuje dvě letošní novinky

Cartier Pro hodinářský dům Cartier je čas cyklický, nikoliv lineární, jak je běžně vnímán. Tato jedinečná vize vysvětluje, proč je Maison vždy zapojen do nekonečného procesu transformace a přetváření, nepřetržitého pohybu, který nás vede kupředu. Hodinky tak...
HodinkyHodinky CartierHodinky PASHA DE CARTIERJackson WangMaisie WilliamsRami MalekWillow Smith