Zlatá příležitost získat klasický design

(Lengnau, Švýcarsko – 2019) V roce 1957 byla uvedena vůbec první kolekce hodinek pod značkou Rado, jejíž součástí byl i známý model Golden Horse. Dalším prvkem rozrůstající se kolekce Tradition značky Rado se nyní stává nová verze jednoho z průkopnických modelů značky zpracovaná s typickým šmrncem značky Rado.

Až do 50. let 20. století se hodinky v rodinách tradičně předávaly z generace na generaci. Značka Rado vytvořila model Golden Horse z nerezové oceli, což byl v době, kdy se k výrobě hodinek tradičně používaly vzácné kovy, jako je zlato a platina, dost odvážný krok. Tímto rozhodnutím se značka Rado vyčlenila a přispěla k tomu, že se z hodinek stal módní doplněk a vyjádření osobního stylu.

Golden Horse CF053510 Ref.01.561.6103.3.031 | Rado Tradition Golden Horse Limited Edition 4

Zcela nový model Golden Horse má jen jediný cíl – být věrný originálu. To znamená, že na hodinkách nejsou žádné zbytečné dekorace, pouze prvky, které jsou nutné z funkčního hlediska. 37mm pouzdro z nerezové oceli je doplněno zakřiveným číselníkem v kombinaci sytě rud a černé barvy. Díky ombré efektu představuje dokonalé pozadí pro dva zlaté mořské koníky. Nápis Golden Horse je na číselníku vyveden stejným fontem jako v roce 1957.

Datumové okénko na 3. hodině má červené číslice na bílém pozadí, což je neobvyklý, ale čitelný způsob provedení. Charakteristický symbol pohyblivé kotvy, který se nyní vyskytuje na všech automatických hodinkách značky Rado, je rovněž věrný originálu.

Řemínek z potištěné teletiny využívá vzor krokodýlí kůže z boku, což byl v roce 1957 poměrně běžný vzor, který už se dnes hned tak nevidí. Dokonce ani při letmém pohledu na zadní stranu pouzdra se nedaří odlišit originální a současnou verzi. Tři mořští koníci a tři hvězdice jsou hrdě uspořádáni tak, aby ukázaly, že je zadní strana pouzdra přišroubovaná.

763 6101 3 220 GoldenHorse det1 | Rado Tradition Golden Horse Limited Edition 6

Jak lze ovšem od značky Rado, společnosti, která vždy jedním očkem pokukuje po budoucnosti, očekávat, najdeme zde několik moderních vylepšení. Safírové sklíčko, které se nyní používá na všech hodinkách Rado, nahradilo akrylové sklíčko originálního modelu a kvalitní švýcarský automatický stojek ETA automatic C07 nabízí rezervu chodu v délce okolo 80 hodin.

Všechny prvky mají poukázat na to, že rado zůstává ve spojení se svou vynikající minulostí a bohatým designovým odkazem, který nelze ignorovat.

HUBLOT VE SVÉ RODINĚ VÍTÁ JAKUBA STRACHA

EVERYBODY LISTEN. HUBLOT VE SVÉ RODINĚ VÍTÁ JAKUBA STRACHA ALIAS DJ NOBODYLISTEN Hublot mezi přátele své značky vítá další slavné české jméno. Po úspěšné spolupráci s tenistkou Karolínou Plíškovou a Ivanou Mentlovou se ambasadorem švýcarského brandu stává další...

Hodinky Hublot Spirit of Big Bang Sang Bleu

Hublot Spirit of Big Bang Sang Bleu Již sedmým rokem a třetím modelem hodinek Spirit of Big Bang Sang Bleu potvrzují své pokračovaní ve spolupráci značka Hublot a Maxime Plescia-Büchi. Stejně jako jeho tetování vytvářejí novou identitu, odhalují nové tvary a nové...

Cartier představuje dvě letošní novinky

Cartier Pro hodinářský dům Cartier je čas cyklický, nikoliv lineární, jak je běžně vnímán. Tato jedinečná vize vysvětluje, proč je Maison vždy zapojen do nekonečného procesu transformace a přetváření, nepřetržitého pohybu, který nás vede kupředu. Hodinky tak...
HodinkyRADOTradition Golden Horse