HAPPY BIRTHDAY ELSA PERETTI!

Slavná návrhářka šperků, filantropka a bývalá modelka Elsa Peretti oslavila 1. května 80. narozeniny.

Její ikonické šperky, které již od roku 1974 navrhuje pro značku Tiffany Co., jsou součástí trvalých sbírek Britského muzea v Londýně, Metropolitního muzea umění v New Yorku, Muzea umění v Bostonu a Muzea umění v Houstonu. Prostřednictvím své nadace podporuje řadu společenských, kulturních a uměleckých aktivit, a patří k velmi výrazným osobnostem designu a módy.

Elsa Peretti se narodila ve Florencii, vyrůstala ve Švýcarsku a v Římě, kde získala titul v oboru interiérového designu. V roce 1969 pracovala jako modelka v New Yorku a na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let byla častou návštěvnicí Studa 54 společně s dlouholetým přítelem se spolupracovníkem, legendárním návrhářem Halstonen, Andy Warholem a Lisou Minnelli. Její fotografie ‘Elsa Peretti in Bunny Costume’ od proslulého fotografa Helmuta Newtona se stala symbolem doby.

V roce 1974 začala vytvářet vlastní designy pro Tiffany & Co. a její příchod signalizoval revoluci v navrhování šperků. Její kolekce organických a smyslných tvarů sváděly svět svou elegantní jednoduchostí. Peretti říká, že její návrhy jsou diktovány zdravým rozumem: „Podle mě jsou dobré linie a dobré tvary nadčasové.”

„Pro nás všechny v Tiffany je čest a potěšení, že můžeme tolik let tak úzce spolupracovat s Elsou Peretti,” uvedl Alessandro Bogliolo, výkonný ředitel Tiffany & Co., a dodal: „Je to skutečně vizionářská designérka a my jsme neustále ohromováni krásou, kterou vytváří.”

Pouze málo šperků si uchová svůj styl a krásu po dlouhá desetiletí, ale šperky Elsy Peretti jsou dnes stejně moderní jako kdykoli dříve. Ztělesňují filozofii, která byla jasná od samého počátku. Řečeno vlastními slovy Elsy Peretti: „Styl musí být jednoduchý.”

ELSA PERETTIHAPPY BIRTHDAYŠperkyTiffany