COS představuje kolekci SS19

Tvorba kolekce značky COS na jaro a léto 2019 se inspirovala přírodními živly a odráží se v ní pohyb a vlastnosti vody a vzduchu. Každý z modelů je navržen tak, aby působil svěže, nenuceně a elegantně.

Stejně jako příroda se vyvíjejí i siluety v kolekci, zrcadlí se v nich proměnlivost živlů – od rozevlátosti k bezvětří, od temných hlubin po průzračné mělčiny. Struktura a vlastnosti materiálů jsou při navrhování modelu nejdůležitější: zářivé a průsvitné kombinace materiálu ripstop se inspirují odrazy světla, zatímco proměnlivé moiré vyvolává dojem tekutosti.

Kolekce je rámována paletou barev odrážejících tato témata. Škálu modrých – od nebeské a mořské modři a indiga po půlnoční modř – doplňuje klid čistě bílé, smetanové a šedé, které kontrastují s tmavšími barvami, jako jsou zelená, šedá jako bouřková obloha, bordeaux a temně modrá.

w 21 | COS Kolekce SS19 4
w 13 | COS Kolekce SS19 6
w 19 | COS Kolekce SS19 8

U dámských oděvů stojí lehoučké hedvábné modely v kontrastu k funkčním prvkům, jako jsou připínací a nastavitelné pásky, které nositelce umožňují, aby si hrála s proporcemi. Objemné šaty z bavlněného popelínu a sukni z vysoce lesklého materiálu definují asymetrické prvky, klasické polo tričko je přetvořeno v lehkém síťovaném materiálu a bavlněná halenka se sklady je navržena tak, aby ji nositelka mohla nosit osmi různými způsoby. Linie pasu dosahuje vysoko a lemy jsou v nové interpretaci střiženy kulatě.

m 13 | COS Kolekce SS19 10
m 12 | COS Kolekce SS19 12

U pánských oděvů se sezonní inspirace promítají do řemeslně propracované fluidity ztělesněné ve vlněných kalhotách se sklady po stranách, které se při chůzi rozevírají a usnadňují pohyb. Dvouřadový lněný trenčkot má klasickou siluetu, zatímco dekonstruovaný blazer je v novém podání ušitý z lehké látky. Strukturované detaily kolem ramen dodávají větrovce s kapucí organický tvar.

Doplňky mají typický styl značky COS a vyrovnávají technické pojetí modelů. Výrazným prvkem v dámské i pánské kolekci je rovně střižený klobouk typu bucket hat, který je tentokrát zpracován z vysoce lesklého materiálu kombinovaného s moiré. V dámské kolekci má podobu klobouku proti slunci se širokou krempou, doplňujícího čistou siluetu a poskytujícího ochranu proti slunci. Pokud jde o obuv, pantofle lze nosit dvěma způsoby a nositeli tak nabízejí univerzalitu i kreativitu. Pánská taška z lehkého materiálu ripstop je navržena tak, aby byla praktická, kožené sandály na silné podrážce s kulatou špičkou a ozdobným uzlem doplňují minimalistický look této sezony.

#COSstores
#COSSpringSummer19 

Ralph Lauren otevřel svou 1. prodejnu v České republice

Ralph Lauren otevírá první prodejnu u nás Společnost Ralph Lauren oficiálně otevřela svou první prodejnu Polo Ralph Lauren v České republice. Nový butik se nachází na Pařížské ulici v historickém centru Prahy a nabízí dámské i pánské kolekce Polo Ralph Lauren. Design...

MESSIKA představuje kolekci šperků „So Move“

MESSIKA představuje kolekci šperků „So Move“, spojující odvahu s moderní elegancí Kolekce So Move šperkařské značky Messika přináší nevídanou originalitu spojující výrazné kousky s ultrastylovými XL šperky. Ikonický model Uno, který dosud zaujal svými jemnými liniemi,...

NOVÁ KOLEKCE SPORTALM PŘIVOLÁVÁ KRÁSNÉ JARNÍ A LETNÍ DNY

NOVÁ KOLEKCE SPORTALM PŘIVOLÁVÁ KRÁSNÉ JARNÍ A LETNÍ DNY Na prosluněné dny a letní pohodu se po zimě těšíme všichni, a nová kolekce Sportalm plná barev přináší svěží energii do našich šatníků.Kolekci tvoří několik linií i limitovaná beachwear řada, kterou navrhla sama...
COSKolekce SS19