ZNAČKA COS PŘEDSTAVUJE LIMITOVANOU KOLEKCI „ARCHIVE EDITIONS“ INSPIROVANOU ŠKOLOU BAUHAUS

Londýnská značka COS s potěšením oznamuje uvedení své Archivní edice inspirované Bauhausem – Archive Editions, inspired by Bauhaus – jde o limitovanou capsule kolekci oslavující 100 let školy Bauhaus, první z řady Archivních edic, které budou oslavou oděvů ztělesňujících značku COS a jejich inspirací. Kolekce je od dnešního dne k dostání ve vybraných obchodech a na cosstores.com/archive- editions.

Škola Bauhaus byla založena na myšlence vytvoření Gesamtkunstwerk (‚souhrnného umění‘), v němž se nakonec spojí všechna umění včetně architektury. Škola stála na začátku dvacátého století v čele revolučního hnutí a formovala generaci uznávaných umělců, z nichž jsou mnozí pro značku COS neustálým zdrojem inspirace již od jejího založení před dvanácti lety.

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus 17 | COS limitovaná kolekce „ARCHIVE EDITIONS“ 4
COS Archive Editions Inspired By Bauhaus 7 | COS limitovaná kolekce „ARCHIVE EDITIONS“ 6

Na oslavu stého výročí se značka COS ponořila do svých archivů dokumentujících 12 let její činnosti, aby z nich vybrala capsule kolekci obsahující 13 kusů – šest oděvů pro ženy, šest pro muže a jeden módní doplněk, které byly původně inspirovány školou Bauhaus a přidruženými umělci.

Ve vybrané limitované kolekci následuje forma funkci, odráží tak zásady školy Bauhaus a étos značky COS – moderní, funkční a promyšlený design. Kolekce, jež se zaměřuje na geometrické formy a tvary, kterými se umělecké hnutí Bauhaus proslavilo nejvíce, je prezentována v základní monochromatické barevné paletě odkazující na budovu samotné školy. Představené modely jsou ztvárněny v odstínech šedé a nejčistší bílé.

Jednotlivé modely byly vybrány z archivu a dále rozvinuty a jejich střih byl zmodernizován, aby odpovídal trendům nové doby. U ženských oděvů vidíme minimalistický design podtrhující klasickou krejčovinu využívající technik skládání, řasení a záševků k vytvoření formy a objemu, detailů švů a nově pojatých střihů. Kolekce pánského oblečení kombinuje tradici a modernismus, reflektuje ergonomický design a nastavitelné funkce, využívá technik s nezačištěným okrajem a skrytým zapínáním.
Kolekce je celosvětově představena 25. října online a ve vybraných prodejnách.

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus 4 copy | COS limitovaná kolekce „ARCHIVE EDITIONS“ 8
Bauhausgebaude von Sudwesten Walter Gropius Dessau 1926 T.Franzen | COS limitovaná kolekce „ARCHIVE EDITIONS“ 10

O ŠKOLE BAUHAUS

StaatlichesBauhaus,běžněznámýjakoBauhaus,byl uměleckouškolouvzniklouvNěmeckuapůsobící v letech 1919 až 1933. Spojoval řemesla a umění a proslavil se designem prosazovaným a vyučovaným v rámci této školy. Škola Bauhaus fungovala ve třech německých městech – ve Výmaru mezi lety 1919 a 1925, kde působil Walter Gropius; v Dessau mezi lety 1925 a 1932; a v Berlíně v letech 1932 a 1933 pod vedením tří vedoucích osobností-architektů: Waltera Gropiuse mezi lety 1919 a 1928, Hannese Meyera od roku 1928 do roku 1930 a Ludwiga Mies van der Rohe mezi lety 1930 a 1933, kdy školu pod tlakem nacistického režimu zavřelo samotné vedení poté, co bylo vypodobněno jako centrum komunistického intelektualismu. Přestože byla škola zavřena, její vyučující po odchodu z Německa do emigrace i nadále šířili její idealistické zásady po celém světě.

Ralph Lauren otevřel svou 1. prodejnu v České republice

Ralph Lauren otevírá první prodejnu u nás Společnost Ralph Lauren oficiálně otevřela svou první prodejnu Polo Ralph Lauren v České republice. Nový butik se nachází na Pařížské ulici v historickém centru Prahy a nabízí dámské i pánské kolekce Polo Ralph Lauren. Design...

MESSIKA představuje kolekci šperků „So Move“

MESSIKA představuje kolekci šperků „So Move“, spojující odvahu s moderní elegancí Kolekce So Move šperkařské značky Messika přináší nevídanou originalitu spojující výrazné kousky s ultrastylovými XL šperky. Ikonický model Uno, který dosud zaujal svými jemnými liniemi,...

NOVÁ KOLEKCE SPORTALM PŘIVOLÁVÁ KRÁSNÉ JARNÍ A LETNÍ DNY

NOVÁ KOLEKCE SPORTALM PŘIVOLÁVÁ KRÁSNÉ JARNÍ A LETNÍ DNY Na prosluněné dny a letní pohodu se po zimě těšíme všichni, a nová kolekce Sportalm plná barev přináší svěží energii do našich šatníků.Kolekci tvoří několik linií i limitovaná beachwear řada, kterou navrhla sama...
COSMóda