ZNAČKA COS PŘEDSTAVUJE LIMITOVANOU KOLEKCI „ARCHIVE EDITIONS“ INSPIROVANOU ŠKOLOU BAUHAUS

Londýnská značka COS s potěšením oznamuje uvedení své Archivní edice inspirované Bauhausem – Archive Editions, inspired by Bauhaus – jde o limitovanou capsule kolekci oslavující 100 let školy Bauhaus, první z řady Archivních edic, které budou oslavou oděvů ztělesňujících značku COS a jejich inspirací. Kolekce je od dnešního dne k dostání ve vybraných obchodech a na cosstores.com/archive- editions.

Škola Bauhaus byla založena na myšlence vytvoření Gesamtkunstwerk (‚souhrnného umění‘), v němž se nakonec spojí všechna umění včetně architektury. Škola stála na začátku dvacátého století v čele revolučního hnutí a formovala generaci uznávaných umělců, z nichž jsou mnozí pro značku COS neustálým zdrojem inspirace již od jejího založení před dvanácti lety.

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus 17 | COS limitovaná kolekce „ARCHIVE EDITIONS“ 4
COS Archive Editions Inspired By Bauhaus 7 | COS limitovaná kolekce „ARCHIVE EDITIONS“ 6

Na oslavu stého výročí se značka COS ponořila do svých archivů dokumentujících 12 let její činnosti, aby z nich vybrala capsule kolekci obsahující 13 kusů – šest oděvů pro ženy, šest pro muže a jeden módní doplněk, které byly původně inspirovány školou Bauhaus a přidruženými umělci.

Ve vybrané limitované kolekci následuje forma funkci, odráží tak zásady školy Bauhaus a étos značky COS – moderní, funkční a promyšlený design. Kolekce, jež se zaměřuje na geometrické formy a tvary, kterými se umělecké hnutí Bauhaus proslavilo nejvíce, je prezentována v základní monochromatické barevné paletě odkazující na budovu samotné školy. Představené modely jsou ztvárněny v odstínech šedé a nejčistší bílé.

Jednotlivé modely byly vybrány z archivu a dále rozvinuty a jejich střih byl zmodernizován, aby odpovídal trendům nové doby. U ženských oděvů vidíme minimalistický design podtrhující klasickou krejčovinu využívající technik skládání, řasení a záševků k vytvoření formy a objemu, detailů švů a nově pojatých střihů. Kolekce pánského oblečení kombinuje tradici a modernismus, reflektuje ergonomický design a nastavitelné funkce, využívá technik s nezačištěným okrajem a skrytým zapínáním.
Kolekce je celosvětově představena 25. října online a ve vybraných prodejnách.

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus 4 copy | COS limitovaná kolekce „ARCHIVE EDITIONS“ 8
Bauhausgebaude von Sudwesten Walter Gropius Dessau 1926 T.Franzen | COS limitovaná kolekce „ARCHIVE EDITIONS“ 10

O ŠKOLE BAUHAUS

StaatlichesBauhaus,běžněznámýjakoBauhaus,byl uměleckouškolouvzniklouvNěmeckuapůsobící v letech 1919 až 1933. Spojoval řemesla a umění a proslavil se designem prosazovaným a vyučovaným v rámci této školy. Škola Bauhaus fungovala ve třech německých městech – ve Výmaru mezi lety 1919 a 1925, kde působil Walter Gropius; v Dessau mezi lety 1925 a 1932; a v Berlíně v letech 1932 a 1933 pod vedením tří vedoucích osobností-architektů: Waltera Gropiuse mezi lety 1919 a 1928, Hannese Meyera od roku 1928 do roku 1930 a Ludwiga Mies van der Rohe mezi lety 1930 a 1933, kdy školu pod tlakem nacistického režimu zavřelo samotné vedení poté, co bylo vypodobněno jako centrum komunistického intelektualismu. Přestože byla škola zavřena, její vyučující po odchodu z Německa do emigrace i nadále šířili její idealistické zásady po celém světě.

SPORTALM PŘEDSTAVUJE NOVOU KOLEKCI NA JARNÍ A LETNÍ DNY

SPORTALM PŘEDSTAVUJE NOVOU SVĚŽÍ KOLEKCI NA JARNÍ A LETNÍ DNY  Nová kolekce Sportalm přináší svěží energii a inspiraci na prosluněné jarní dny a letní pohodu.Luxusní rakouská značka SPORTALM vloni oslavila již 70. výročí a představuje novou kolekci, ve které najdete...

Pletené svetry v roce 2024: Žhavé trendy pro chladné dny

Udrží vás v teple, přidají osobitý styl a skvěle se vrství na ostatní kousky oblečení. Po jakých pletených svetrech sáhnout v roce 2024? Ať už hledáte ten pravý doprovod na chladná rána, celodenní nošení v práci nebo na elegantní večery, z aktuálních trendů si snadno...

MESSIKA představuje novou kolekci šperků Fiery

Značka MESSIKA představuje novou kolekci šperků Fiery Maison Messika představuje novinku, kolekci šperků „Fiery“ znamenající „ohnivý“. Tato kolekce, spojující nejnovější trendy s nadčasovou elegancí, je stvořena pro ty, kteří oceňují odvážné a výrazné designy....
COSMóda