COS PŘEDSTAVUJE CONIFERU: VELKOPLOŠNOU ARCHITEKTONICKOU INSTALACI
VYTVOŘENO 3D TISKEM ARTHUREM MAMOU-MANIM
Londýn, 18. března 2019
COS s potěšením představuje velkoplošnou architektonickou instalaci Conifera vytvořenou francouzským architektem Arthurem Mamou-Manim a jeho stejnojmenným studiem. Instalace je vytvořená 3D tiskem z obnovitelných zdrojů a byla navržena speciálně do prostoru milánského Palazzo Isimbardi, paláce z 16. století, na jehož nádvoří a zahradě bude otevřena pro veřejnost po dobu průběhu Salone del Mobile, 9.–14. dubna 2019.
Conifera byla digitálně vytvořena ze sedmi set vzájemně propojených modulárních bio cihel vytištěných 3D tiskárnou ze směsi dřeva a bioplastů. S cílem stát se jednou z největších struktur, které byly dodnes touto metodou zkoncipovány a realizovány, odráží Conifera novou generaci architektury, která představuje pokrok v oblasti materiálních inovací, technologií a kreativity.
Instalace je tvořena moduly, které přecházejí ze směsi dřeva a bioplastu na nádvoří až k průsvitnému bioplastu v zahradě paláce. Každá bio cihla je vytvořena z plně kompostovatelných zdrojů vytištěných ve formě vzájemně propojených strukturálních mřížek, což optimalizuje využití materiálu a umožňuje pronikání světla strukturou, když skrz ni návštěvníci procházejí. Výsledkem je cesta z umělého do přírodního světa a cesta ze starého do nového.
Conifera byla vytvořena na volné zadání od značky COS, a díky procesu parametrického designu se v průběhu koncepce vyvinula. Toto dílo vertikálně spojuje design a konstrukci, což představuje přímý spoj mezi designem a tvorbou s pomocí dialogu s robotikou: architekt je zároveň designér a výrobce.
Inspirován vzory skrytými v architektuře paláce, Arthur Mamou-Mani vysvětlil, že „geometrie Conifery vychází ze čtvercového motivu, který se v Palazzo Isimbardi často objevuje, od nádvoří po dlaždice. Chtěl jsem, aby toto dílo odráželo kruhový charakter kompostovatelného materiálu a vytvořilo cestu od architektury k přírodě, abych ukázal, jak mohou obnovitelné materiály společně s algoritmickým přístupem a distribuovaným 3D tiskem vytvořit stavební kameny budoucnosti.“
„Conifera nabízí pohled do budoucnosti, potenciál designu a možností, které se otevírají díky spolupráci,“ říká Karin Gustafsson, kreativní ředitelka COS. „Tato instalace vyrostla ze semínka nápadu a byla přivedena k životu Mamou-Maniho kreativitou, rozšiřujícími se horizonty technologie a naším společným zájmem o inovaci materiálů a řemeslné zpracování. Finální dílo kombinuje mnoho vlivů, které odrážejí naše hodnoty a náš zájem o posunování hranic designu za udržení pečlivé rovnováhy umělého a přírodního. Nemůžeme se dočkat, až se o Coniferu v Miláně podělíme.“
Unikátní projekt je pro londýnskou značku v pořadí již osmou instalací na designovém veletrhu Salone del Mobile a první spoluprací s Mamou-Manim.
Conifera bude pro veřejnost otevřena od 9. do 14. dubna 2019 v Palazzo Isimbardi, Corso Monforte 35, 20122 Milán, v historické budově pocházející z 16. století.
Otevírací hodiny:
9. dubna: 10.00–20.00
10. dubna – 11. dubna: 10.00–17.00
12. dubna – 14. dubna: 10.00–20.00