HODINKY CARTIER TANK FRANÇAISE SE NAVRACÍ DO ZÁŘE REFLEKTORŮ

Nadčasový model, nositel francouzského stylu a synonymum elegance, to jsou slavné hodinky Tank značky Cartier. Vznikly na počátku 20. století, když se Louis Cartier snažil o tvarovou čistotu a kulaté hodiny zasadil do linie náramku. V průběhu let dostaly hodinky různé podoby, a jednou z nich jsou i Tank Française, které jsou výrazem určité avantgardy a vyjadřují francouzský stav mysli pohybující se mezi klasikou a svobodou stylu. Po 25 letech od svého prvního uvedení přicházejí v nové přepracované podobě, avšak zůstávají věrné svému nezaměnitelnému designu, jehož linie Cartier zmodernizoval. Jsou důkazem, že se umí vyvíjet s dobou, aniž by ztratily cokoliv ze své čisté elegance.

Francouzské ve své podstatě
Hodinky Tank Française disponují nepopsatelnou přitažlivostí spočívající v jejich jednoduchosti  a zároveň sofistikovanosti, souhře prvků z mužského a ženského světa, a zejména v nadčasovém vzhledu, díky kterému se zcela odlišují. Původní model Tank jim propůjčil eleganci, estetické kódy a jedinečnou schopnost držet krok s dobou. Umění v průběhu let neustále vzbuzovat pozornost pramení z důvtipného designu, jehož potenciál oceňují největší estéti a umělci.

HODINKY CARTIER TANK FRANÇAISE SE NAVRACÍ DO ZÁŘE REFLEKTORŮ

Designová evoluce v roce 2023
Od svého uvedení na trh v roce 1996 patří Tank Française do velké rodiny modelové řady Tank. Jejich původní celokovový design harmonicky propojující pouzdro a náramek nyní nechal Cartier radikálně přepracovat. Nové úpravy estetického a ergonomického charakteru zvýraznily již tak vyprofilované linie hodinek. Zaoblenější pouzdro, do kterého je korunka více vsazena, doplňuje pevný a zároveň dokonale ohebný tah – husté propojení článků, které zůstávají a pohybují se jako jeden celek. Hodinky zdobí saténová povrchová úprava a jsou dostupné ve verzích z oceli či ve žlutém zlatě, se zdobením diamanty či bez.

„Nové hodinky Tank Française odráží kreativní přesvědčení. Stejně jako v případě znovuobjevení surové podstaty vybroušeného kamene nám šlo o zachycení původního tvaru hodinek, zjednodušení základních linií a osvobození od veškerého nadbytečného zdobení, abychom se mohli vrátit k počátku jejich mýtu,“ dodává Marie-Laure Cérede, kreativní ředitelka oddělení šperků a hodinek Cartier.

HODINKY CARTIER TANK FRANÇAISE SE NAVRACÍ DO ZÁŘE REFLEKTORŮ

Doprovodný film s Catherine Deneuve a Ramim Malekem režírovaný Guyem Ritchiem

Mezi minulostí a současností
Model Tank Française oplývá avantgardním duchem a evokuje tak Paříž, její svobodu, kreativitu a kulturní geografii, které dokonale zachytila kinematografie takzvané nové vlny. Bylo proto přirozené hodinky zvěčnit ve filmu na půli cesty mezi levým a pravým břehem Seiny coby svědka plynoucího času.

Krátkometrážní počin populárního britského režiséra Guye Ritchieho vzdává poctu kinematografii a myšlence tvůrčí svobody sdílené také domem Cartier. Hlavní roli sehrává Paříž v obklopení výrazných mezinárodních osobností – jedním z nejobsazovanějších herců své generace Ramim Malekem a Catherine Deneuve, legendy stříbrného plátna a módní ikony.

Snímek vypráví o náhodě a vtipných překvapeních, které nám přichystal osud, a o karmickém poutu, jež zdánlivě existuje mezi některými lidmi. Na jedné straně Rami Malek, na druhé Catherine Deneuve, jejichž osudy se zkřížily na pařížském mostě Alexandra III. v několika časových obdobích. Ona se na tomto místě objevila ve snímcích Paraplíčka ze Cherbourgu Jacquese Demyho, Indočína režiséra Regise Wargniera nebo Place Vendôme – Svět diamantů režisérky Nicole Garcii, zatímco on v roli všestranného umělce. Časy se sice mění, avšak elegance zůstává stejná, což platí jak v případě hodinek Tank, tak Ramiho Maleka a Catherine Deneuve ztělesňujících proslulý francouzský šarm.

Butik Cartier, Pařížská 2, Praha 1

HUBLOT VE SVÉ RODINĚ VÍTÁ JAKUBA STRACHA

EVERYBODY LISTEN. HUBLOT VE SVÉ RODINĚ VÍTÁ JAKUBA STRACHA ALIAS DJ NOBODYLISTEN Hublot mezi přátele své značky vítá další slavné české jméno. Po úspěšné spolupráci s tenistkou Karolínou Plíškovou a Ivanou Mentlovou se ambasadorem švýcarského brandu stává další...

Hodinky Hublot Spirit of Big Bang Sang Bleu

Hublot Spirit of Big Bang Sang Bleu Již sedmým rokem a třetím modelem hodinek Spirit of Big Bang Sang Bleu potvrzují své pokračovaní ve spolupráci značka Hublot a Maxime Plescia-Büchi. Stejně jako jeho tetování vytvářejí novou identitu, odhalují nové tvary a nové...

Cartier představuje dvě letošní novinky

Cartier Pro hodinářský dům Cartier je čas cyklický, nikoliv lineární, jak je běžně vnímán. Tato jedinečná vize vysvětluje, proč je Maison vždy zapojen do nekonečného procesu transformace a přetváření, nepřetržitého pohybu, který nás vede kupředu. Hodinky tak...
CARTIER TANK FRANÇAISEDámské hodinkyHodinkyHodinky Cartier