20200313 wieczorek0179 k 1 kopie | RESERVED Re.Design Jaro/léto 2020 4

RESERVED Re.Design Jaro/léto 2020

Obdiv přírody a způsob, jakým koexistuje s člověkem, je inspirací kolekce RE.DESIGN jaro-léto 2020 značky Reserved.

V hlavní roli je voda – nezkrotný živel, symbol života a znovuzrození. Návrháři této kolekce se nechali okouzlit leskem, elegantním pohybem, průhledností a hrou světla, která se odehrává na jejím povrchu. Je to právě síla přírody, která neoddělitelně spojuje člověka s přírodou a stírá hranice mezi tím, co je trvalé a co je prchavé.

20200313 wieczorek0134 k 1 | RESERVED Re.Design Jaro/léto 2020 6

Jednou z vizuálních inspirací kolekce byla Shakespearova Ophelia, která se (stejně jako v malbě Johna Everetta Millaise) vznáší na vodě v dlouhých šatech zdobených výšivkou s motivy stříbrných květů. Reserved tuto estetiku interpretuje tak, aby zapadala do dnešní doby – ve velmi moderním pojetí, bez romantismu. Proto jsou motivy řas a zvlněná vodní flóra zachyceny v pohybu a květiny ponořené v temnotě, jako z barokního obrazu. Tyto motivy se objevují na elegantním saténu nebo sportovním nylonu. Stejné materiály byly použity k vytvoření maxi šatů s ozdobným límcem, halenek s „balónovými“ rukávy a midi sukní.

Designéři Reserved se pokusili kombinovat zdánlivě protichůdné trendy, které se vkolekci Re.Design prolínají a vzájemně doplňují. Kolekce zahrnuje klasické, elegantní střihy, prvky převzaté ze sportovního oblečení (nylon, stahovací tkaničky, crop topy a praktické kapsy), stejně tak i romantické, éterické a extrémně ženské prvky (šifon, průhlednost, jemné květinové vzory). Rozmanitost se také projevuje ve volbě barevné palety, ve které najdeme černou, klasickou béžovou, intenzivní růžovou, bílou a pastelové tóny (modré, žluté a fialové).

20200313 wieczorek0151 k 1 | RESERVED Re.Design Jaro/léto 2020 8

Kolekce RE.DESIGN jaro-léto 2020 nás zavede na jedinečnou cestu hlavními trendy sezóny. Designéři této značky sledují, co se děje na světových molech, a okamžitě zachycují tyto dynamické trendy. To je důvod, proč poslední kolekce Reserved odkazuje na nejoblíbenější trendy současnosti jako je: temný romantismus, moderní vintage styl a styl „negližé“ pro každý den.

Tyto trendy byly spojeny s další důležitou inspirací pro designéry značky Reserved – moderním uměním – a zejména, jak sami zdůrazňují, umělci, kteří si hrají s prostorem a lidskými smysly. Rozostřují hranice mezi tím, co je skutečné a dobře známé, a tím, co je pouhá iluze. Vidíme velký vliv vícebarevných a abstraktních instalací umělce Ólafura Elíasson, maleb Petra Doiga a díla Ann Veroniky Janssens, a především její třpytivé iluze mořské pěny. Ozvěny děl těchto umělců se odrážejí ve výběru tkanin a potisků – ať už ve světlých, lesklých nebo průhledných materiálech, nebo v krásných nylonech odrážejících světlo.

20200313 wieczorek0132 k 1 | RESERVED Re.Design Jaro/léto 2020 10

Kolekce je doplněna originálními doplňky, které kolekci dodávají atmosféru letních prázdninových dní. Lesklé klobouky v rybářském stylu chránící před sluncem, sandály s průhlednými podpatky (tlusté a obdélníkové nebo kulaté), tašky vyrobené z korálků, sponky ve tvaru mušle nebo praktické pásky s připevněnými malými vaky jsou ideální pro výlet na pláž nebo na léto ve městě.

Podobná estetika dominuje také pánské části kolekce Reserved RE.DESIGN pro období jaro-léto 2020. Kromě současného umění vychází také z uvolněného stylu kalifornských surfařů. Proto v kolekci najdete lehce sportovní střihy, které dokonale ladí s celkovým jednoduchým ležérním stylem. Spektrum odstínů zahrnuje barvy jako fialová, růžová, tyrkysová, zelená, tmavě modrá nebo limetková.

20200313 wieczorek0144 k 1 | RESERVED Re.Design Jaro/léto 2020 12

Kouzelný, pohádkový charakter kolekce se dokonale odráží ve fantazijní reklamní kampani. Fotografie v barevném, tlumeném světle, vedou diváka do mystického světa plného krásy a neomezené fantazie. Pozadí, jako by bylo oživeno štětcem impresionistického malíře, využívající efektu získaného pomocí osvětlení a scenérie složené z rostlin (včetně bílé a růžové lilie jako z obrazů Clauda Moneta) vytváří ideální prostředí pro nejnovější kolekci Reserved .

Kolekce Re.Design pro jaro/léto 2020 značky Reserved je k dispozici na prodejně v Palladiu a online na www.reserved.com

Pletené svetry v roce 2024: Žhavé trendy pro chladné dny

Udrží vás v teple, přidají osobitý styl a skvěle se vrství na ostatní kousky oblečení. Po jakých pletených svetrech sáhnout v roce 2024? Ať už hledáte ten pravý doprovod na chladná rána, celodenní nošení v práci nebo na elegantní večery, z aktuálních trendů si snadno...

MESSIKA představuje novou kolekci šperků Fiery

Značka MESSIKA představuje novou kolekci šperků Fiery Maison Messika představuje novinku, kolekci šperků „Fiery“ znamenající „ohnivý“. Tato kolekce, spojující nejnovější trendy s nadčasovou elegancí, je stvořena pro ty, kteří oceňují odvážné a výrazné designy....

ABOUT YOU ve spolupráci s Kamilou Šikl

ABOUT YOU ve spolupráci s Kamilou Šikl představují společnou kolekci v duchu bohémské letní nálady ABOUT YOU a známá influencerka Kamila Šikl představují 1. března 2024 svou první společnou kolekci jaro/léto 2024. Jednotlivé kousky jsou inspirované energickou jarní...
Re.Design Jaro/léto 2020Reserved