Louis Vuitton ve svých dílnách ve Francii šije nechirurgické roušky

Středa 8. dubna 2020 – Louis Vuitton zahájil výrobu stovek tisíc nechirurgických ochranných roušek ve svých francouzských dílnách v Marsaz a Saint-Donat (Drôme), Saint-Pourçain (Allier), Ducey (Manche) a Sainte-Florence (Vendée). V rámci nového výrobního programu bylo na výzvu francouzské vlády k intenzifikaci produkce alternativních nechirurgických roušek na pomoc v boji proti Covid-19 „povoláno do boje“ tři sta řemeslníků.

Michael Burke, předseda představenstva a generální ředitel Louis Vuitton, oficiálně zahájil výrobu při osobní návštěvě v dílnách v Sainte-Florencie, kde dvacet dva řemeslníků dobrovolně šije roušky. Ochranné prostředky budou distribuovány „do první linie“– těm nejohroženějším pracovníkům ve zdravotnictví.

Paní Correira, ředitelka pečovatelského domu Marpa ve Sainte-Florencie, a pan Gaborieau, ředitel pečovatelského domu Saint-Vincent de Paul v Essarts, Bocage, přijeli do dílen společně s Michaelem Burkem, aby pozdravili a poděkovali dobrovolníkům.

Nechirurgické roušky prošly schválením několika odborných orgánů. Jejich výroba probíhá ve spolupráci s Mode Grand Ouest, regionální sítí EU pro sektor textilního průmyslu, který dodává jeden z hlavních materiálů.

Jako ocenění mimořádného příspěvku dobrovolníků při návštěvě Sainte-
Workshop ve Florencii, Michael Burke, poděkoval zúčastněným a prohlásil: „Louis Vuitton je významná francouzská značka a jako taková na sebe bere zodpovědnost za výrobu mnoha tisíc roušek, které budou distribuovány v rámci regionu, a to bezplatně, k ochraně těch, kteří jsou nejvíce ohroženi infekcí. Tento projekt je výsledkem skvělé spolupráce s regionálním evropským sektorálním programem textilního průmyslu. “

O značce Louis Vuitton

Již od roku 1854 přináší Louis Vuitton světu jedinečný design, v němž se snoubí inovace a styl s tou nejlepší kvalitou. I dnes zůstává značka věrna duchu svého zakladatele Louise Vuittona. Ten, díky svým zavazadlům, taškám a doplňkům pro cestovatele, které byly stejně elegantní jako praktické, je považován i za zakladatele filosofie ‚umění cestování‘. Již od dnů Louise Vuittona se s příběhem značky pojí odvaha. Věrna tomuto odkazu značka Louis Vuitton pravidelně zve architekty, umělce a designéry ke spolupráci na kolekcích ready-to-wear, bot, doplňků, hodinek, šperků a papírového zboží. Dokonalá kvalita produktů Louis Vuitton je důkazem péče, kterou značka věnuje řemeslnému zpracování.

LOUIS VUITTONNECHIRURGICKÉ ROUŠKY