Athleisure kolekce RESERVED x Kubota připomíná devadesátky

Značky Reserved a Kubota spojily své síly a představují společnou, mimořádnou kolekci, která vyvolává nostalgické vzpomínky na 90. léta. Dobu, kdy obě značky započaly svou historii.

V kolekci samozřejmě nechybí nejklasičtější model žabek se širokým páskem se zapínáním na suchý zip. Pásek je zdobený charakteristickým logem ve dvou barevných provedeních: růžovo-oranžovém nebo tyrkysově-žlutém se sloganem „Let’s Play” na vnitřní straně. Kolekce zahrnuje oversize trička, teplákové soupravy, tílka se stojáčkem, kšiltovku a ponožky. Vše se nese ve sladkých odstínech, pro devadesátá léta charakteristických, žvýkaček, fixů nebo školních penálů. Slogan „Let’s Play” odkazuje na typické venkovní hry té doby, jako je skákání panáka nebo přeskakování gumy. Logo na teplákových soupravách je vyrobeno speciální technikou tisku, která dodává zajímavý, trojrozměrný efekt.

Athleisure kolekce RESERVED x Kubota

Celá kolekce Athleisure odráží styl oblékání teenagerů v devadesátých letech, kdy byly outfity jako velká mikina a cyklistický dres nebo tričko a legíny na denním pořádku, zvláště při hrách na hřišti. Najdeme tu však i kousky více ženského stylu, včetně plisovaných sukní nebo vykrojených body – ideální pro trénink kalanetiky, která byla velmi oblíbená. V kolekci hrají roli dva vzory: květinový a geometrický. První byl navržen ve dvou měřítcích: mini a maxi a najdeme ho na legínách, body a topech. Druhý vzor je inspirován kresbami křídou na asfaltu. V kolekci jsou tímto vzorem zdobeny například tepláky, sukně, šaty nebo bunda s kapucí. Vše uzavírají tyrkysové modely z velmi lesklé lycry: skater šaty s výstřihem na zádech, dvoudílný set vhodný na vrstvení i jako plavky a body s asymetrickými průstřihy. Nechybí ani vrchní vrstva jako je již zmíněná vzorovaná parka, velká, prošívaná s vlnitým vzorem a žluté sako z mačkaného materiálu, odkazující na takzvané šustící tepláky oblíbené v devadesátých letech. Přestože se kolekce výrazně vrací do minulosti a dětství, modely byly navrženy tak, aby zdůrazňovaly ženskou postavu. Je to pocta fenoménu „kidult”, tedy dospělých čerpajících inspiraci z dětského světa bez toho, aby jejich styl byl infantilní.

Athleisure kolekce RESERVED x Kubota

„Trend „kidult” vnímám nejen jako příležitost intenzivně procítit a ocenit to, co bylo dobré v minulosti, ale také jako něco, co může být skvělou diagnózou budoucnosti. Bez vědomé nostalgie, která buduje vnitřní základy, je těžké těšit se z budoucnosti. A to je pravděpodobně to, co nás pohání nejvíce – radost ze zítřka a vzrušené čekání na to, co přinese budoucnost,” vysvětluje Iwona Dąbrowska, ředitelka kolekce ve společnosti Kubota. 

Nostalgie není podle Iwony Dąbrowské dočasný trend, jak zdůrazňuje i motto značky: „Kubota nejsou žabky, je to životní styl“.

Athleisure kolekce RESERVED x Kubota

„Klíčem k vytvoření kolekce byla nálada. Žlutá, modrá, mátová a růžová se pojí se začátkem teplých měsíců, delšími dny, rozkvetlými květinami či návratem na hřiště, ale … jsou to i intenzivní barvy nově vymalovaných paneláků, mezi kterými jsme potkali první lásky, bavili se a užili si dlouhé dny. Přidali jsme spoustu pozitivních odkazů a potřeb současné doby a voila. Nikdo si o to vyloženě neřekl, ale každý potřeboval takový nostalgický a futuristický výlet,” dodává Iwona Dąbrowska.

Athleisure kolekce RESERVED x Kubota

Oblečení z kolekce Reserved Athleisure splňuje principy #EcoAware a je vyrobeno převážně z organické bavlny a recyklovaného polyesteru. Organická bavlna má mnohem menší dopad na životní prostředí než klasická bavlna. Pěstuje se způsobem, který pomáhá udržovat úrodnost půdy a chránit její biologickou rozmanitost. K jeho výrobě se nepoužívají žádná geneticky modifikovaná semena a sklizeň probíhá v souladu s přirozeným cyklem, bez stimulace růstu a umělého urychlování. Recyklovaný polyester je syntetické vlákno vyrobené z PET plastových lahví a také ze spotřebitelských surovin. Vybrané materiály se čistí, drtí a zpracovávají na nové tkaniny. Tímto způsobem lze získat materiál stejně vysoké kvality jako při běžném výrobním procesu. Díky recyklaci získáváme zpět materiály, které by skončily na skládce.

 

Kolekci nafotila Karolina Wilczyńska. Záběry dokonale odrážejí nostalgickou atmosféru 90. let.
Kolekce Reserved x Kubota je v prodeji online a ve vybraných prodejnách Reserved.

Udílení cen „ABOUT YOU 2022"

Udílení cen „ABOUT YOU 2022″

Udílení cen „ABOUT YOU 2022": Představujeme vítěze Ceny ABOUT YOU zažily včera večer svou mezinárodní premiéru a poprvé se uskutečnily v Miláně, metropoli módy. Jedinečnou show udílení cen s důrazem na sféru sociálních sítí moderovala NikkieTutorials, která předala...
RESERVED představuje hlavní letní kolekci

RESERVED představuje hlavní letní kolekci

RESERVED představuje hlavní letní kolekci plnou kontrastů, které se přitahují Na jedné straně klasické nadčasové střihy a hladké textury. Na druhé straně moderní výřezy, volány a neskutečné, digitálně vytvořené potisky. Vše v odstínech letních sorbetů. Tóny malinové,...
Udílení cen ABOUT YOU 2022

Udílení cen ABOUT YOU 2022

Udílení cen „ABOUT YOU 2022": Právě teď začíná hlasování a zde jsou nominovaní uchazeči  Dne 26. května 2022 společnost ABOUT YOU udělí ABOUT YOU Awards a ocení nejvlivnější evropské digitální tvůrce. 1 500 hostů a mezinárodních VIP bude přímo na místě v Miláně,...
Athleisure kolekceAthleisure kolekce RESERVED x KubotaKubotaMódaReserved