Charitativní gala večeře Nadačního fondu Be Charity vynesla rekordní částku
7 081 000 Kč

Praha, 13. května 2022 – V krásných prostorách západní dvorany Národního muzea se ve středu 11. května 2022 konala v pořadí již pátá charitativní gala večeře pro Nadační fond Be Charity. Výtěžek v rekordní výši 7 081 000 korun bude rozdělen mezi všechny pilíře, které nadační fond pravidelně podporuje, tedy specializovaná nemocniční oddělení zaměřená na dětské pacienty, zaměstnávání a podpora osob s lehkým mentálním handicapem a zajištění zdravotní a rehabilitační péče konkrétním dětem a jejich rodinám.

Charitativní gala večeře Nadačního fondu Be Charity

Zakladatelka Nadačního fondu Be Charity Barbara Nesvadbová bezprostředně po skončení večera řekla: „Jsem nesmírně šťastná, že máme tolik blízkých donátorů, kterým není lhostejný život ostatních.”

Během slavnostního večera měli hosté možnost zapojit se do charitativní dražby unikátních předmětů a zážitků. Mezi ta nejatraktivnější umělecká dílaprestižních autorů získaná díky podpoře DSC Gallery, patřil bezpochyby výběr od nejlepších současných umělců, např.  Jiřího George Dokoupila, Milana Housera, Lubomíra Typlta, Václava Ciglera,  Richarda Štipla, Václava Jiráska, Martina Krajce, Krištofa Kintery, Jiřího Petrboka, Pasty Onera, RonyhoPlesla, geniálního německého umělce Martina Edera, legendárního fotografa Jana Saudka či zážitek v podobě soukromého koncertu klavírního virtuose Iva Kahánka. Velký zájem vzbudil také revoluční Amplla hasicí přístroj od architekta Přemysla Kokeše, designéra Davida Rosinai a architekty Zuzany Ambrožové v originálním designu mladého umělce Danteho Daniela Hartla.

Charitativní gala večeře Nadačního fondu Be Charity

Módní magazín Vogue věnoval do dražby unikátní fotografii od Marie Tomanové. Jedná se o  titulní stranu Vogue s českou topmodelkou Paulinou Pořízkovu. Fotografie je druhým tiskem z unikátních pěti kopií a jedná se tak o sběratelský kousek.

Večerem hosty provedl moderátor Libor Bouček. Hudebním vystoupením večer zpestřili Marta Jandová a operní pěvec Adam Plachetka.

Výtěžek tradičně podpoří tři specializovaná nemocniční oddělení – oddělení akutní dětské rehabilitace FN Motol Prof. PaedDr. Pavla Koláře, Ph.D., Centrum dětské plastické chirurgie Kliniky plastické chirurgie ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady Prof. MUDr. Andreje Sukopa, Ph.D., a Perinatologické centrum Gynekologicko-porodnické kliniky U Apolináře Prof. MUDr. Antonína Pařízka, CSc. Kromě výše zmíněných oddělení bude  čás výtěžku použita na zaplacení neurorehabilitačních pobytů dětí, které nadační fond pravidelně podporuje, či na pomoc znevýhodněným osobám s lehkým či kombinovaným mentálním postižením prostřednictvím skupiny neziskových sociálních podniků Etincelle, o.s.

Charitativní gala večeře Nadačního fondu Be Charity

Zvláštní poděkování patří všem umělcům a dárcům, kteří neváhali a věnovali svá díla či služby pro dobrou věc a partnerům charitativní galavečeře, kterými byly:  Zatiší Catering, výrobce vín Moët & Chandon a vinařství Johann W, které hostům poskytlo svá vína k jednotlivým chodům celé slavnostní večeře. O květinovou výzdobu se postarala firma Belles Fleurs.

Hlavní dík patří všem zúčastněným hostům – štědrým donátorům, bez kterých by to se tolik dobra nikdy nestalo. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.

Řekněte ANO v hotelu The Mozart Prague

Řekněte ANO v hotelu The Mozart Prague

Řekněte ANO v hotelu The Mozart Prague Hotel The Mozart Prague s nádhernou barokní architekturou a malebnými nádvořími, nacházející se v samém srdci Prahy, je tím nejromantičtějším místem pro Vaši svatbu, pro Váš jedinečný den. Toto místo vedle slavného Karlova mostu...
Millie Bobby Brown 'florence by mills' pro ABOUT YOU

Millie Bobby Brown ‘florence by mills’ pro ABOUT YOU

Millie Bobby Brown x ABOUT YOU 'florence by mills' exclusive for ABOUT YOU: značka Millie Bobby Brown 'florence by mills' uvádí na trh nejnovější kousky na podzim/zimu 2022 ve spolupráci s módním online obchodem.Po úspěšném uvedení první společné módní kolekce...
MARIELI dárek na třetinu života

MARIELI dárek na třetinu života

Dokáže jeden dárek zahřát po třetinu života?  Nadýchaná peřina povlečená bavlněným saténem z dílny MARIELI tohle umí. V posteli trávíme třetinu našich životů, a to je opravdu hodně času. Není žádným tajemstvím, že do kvalitního spánku se vyplatí investovat alespoň...
Be CharityCharitativní gala večeřeCharitativní gala večeře Nadačního fondu Be Charity