Léto ještě nekončí

Také se vám zdá, že je to naše léto stále kratší a kratší? Jistěže, může být, ale také nemusí, a to navzdory všem možným aktuálním nástrahám. Kdo nechce na jih k moři, užije si sluníčka i u nás, může se věnovat svým oblíbeným letním aktivitám, a co na tom, že občas trochu sprchne. Kdo si na vedro nepotrpí, pořád jsou tu hluboké lesy a houby rostou, nežene.

blank

Baccarat

A že jste se, dámy, tak těšily na rozevláté šaty, šortky, tílka? Jisté je jedno – vydrží vám v šatníku i přes zimu! Pokud jde o šperky, pak už vůbec netřeba lámat si hlavu. Krásné jsou léta a sezónnosti zase tolik nepodléhají. Proto pokud si chcete na sobě zachovat něco z letní barevnosti, nejlepší volbou jsou právě barevné šperky. Pestrobarevné kamínky, ať už přírodní nebo syntetické, se skvěle hodí k uměřenějším barevným módním kouskům, osvěží váš outfit a budou vám přinášet jen a jen radost.

blank

Nina Ricci

Na materiál tolik nehleďte – zlato, ať už žluté, bílé nebo růžové, je sázkou na jistotu. Pokud však chcete něco extra, pořiďte si šperk z platiny, která je tvrdší, houževnatější a zasazené kameny v ní perfektně drží. Mít na ruce, v uších nebo ve výstřihu šperk z drahého kovu stojí za dobrý pocit výjimečnosti a stálé hodnoty. Avšak nezapomínejme na velmi oblíbené stříbro, o kterém se říká, že má barvu měsíčního svitu, díky pokovení rhodiem vydrží krásná léta a cenově je přece jen dostupnější než zlato a platina. Nicméně – stále se řadí k drahým kovům a v hluboké minulosti bylo dokonce více ceněno než zlato.

blank

Chopard

Malá rada na závěr: Pokud se chystáte ke koupi šperku, ověřte si v prodejně jeho kvalitu. Drahé kovy jsou u nás povinně puncovány jako ověření pravosti a ryzosti (výjimkou jsou stříbrné šperky velmi nízké hmotnosti), takže stačí si šperk pozorně prohlédnout. Drahé kameny mimořádné hodnoty (zejména diamanty) mají svůj „rodný list“ – certifikát kvality dle všech parametrů, podle kterých se hodnotí.

blank

Brosway

A když už jsme u kvality – myslete na ni především u šperků, které se stále dotýkají kůže (například náušnice), protože nekvalitní kov vám může přinést zdravotní problémy. Je opravdu značný rozdíl mezi kvalitním šperkem z drahého kovu a prstýnkem z pouti – byť radost vám přinesou oba.

Léto ještě nekončíŠperky